1

Konu: Beni Kim Aramış Sorgula

Ev ya da cep telefonunuza tanımadığınız bir numaradan çağrı geldiği zaman istemsiz olarak numara kime ait merak ederiz. Bu gibi durumlarda sabit hat ya da cep telefonu fark etmeksizin beni arayan kim kolaylıkla öğrenebiliriz.  Bu yazımızda ülkemizde kullanılan bilinmeyen numaraları ücretli ya da ücretsiz olarak öğrenme servisleri hakkında bilgiler vereceğim. Size anlatacağım herhangi bir yöntemi kullanarak beni kim aramış öğrenebileceksiniz.

TELEFON NUMARASININ KİME AİT ÖĞRENME YÖNTEMLERİ
Cep telefonu operatörleri ücretli olarak bilinmeyen numaralar servisini sunmaktadırlar. Avea, Vodafone, Türkcell, Bimcell yada PTTCell hangi servis sağlayıcı olursa olsun aşağıda anlatmış olduğumuz yöntemle ÜCRETLİ  olarak sizi arayan numaranın ya da sahibini merak ettiğiniz bir numaranın kime ait olduğunu sorgulama imkanı sunarlar. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus da hangi operatörü kullanıyorsanız o operatörün müşteri hizmetlerini arayarak numara sorgulama yapmanız. Çünkü aksi durumda çok daha fazla ücretler ödemeniz gerekebilir.

2

Cvp: Beni Kim Aramış Sorgula

Türk telekom beyaz sayfalar: http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr/trk-wp/IDA2

Turkcell abonesi iseniz kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı başında sıfır olmadan yazarak 2222’e kısa mesaj atmanız yeterlidir.  Mesaj başına 1.49 TL ile ücretlendirileceksiniz. Aynı zamanda 11832’yi arayarak dakika başına 1.25 TL ile ücretlendirilerek de numara kime ait öğrenebilirsiniz.

Vodafone abonesi iseniz ve beni arayan kim, bu numara kime ait servislerini kullanmak ve numaranın sahibini öğrenmek için telefon numarasını başında sıfır olmadan yazarak 7048’e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin mesaj başı ücreti 1.25 TL’dir. Aynı zamanda 11842’yi arayarak da numaranın sahibini dakikası 1.25 TL’ye ücretlendirilerek öğrenme seçeneğiniz de bulunmaktadır.

Avea abonesi iseniz numaranın sahibini öğrenmek için numarayı başında 0 olmadan yazarak 11855’e kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Bu işlemin ücreti mesaj başına 1.25 liradır. Aynı zamanda tüm telefon operatörlerinden ( sabit hatlar da dahil ) 11855’i arayarak da numara sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemin dakika ücreti ise 1.25 TL’dir.